Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 1 in counter_get_browser() (line 70 of /home/.sites/38/site94/web/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

Виставка: «… НЕВЛОВНИЙ ПТАХ…»

Виставка: «… НЕВЛОВНИЙ ПТАХ…»

       Першим заходом на відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди стала традиційна книжкова виставка у першій читальній залі, присвячена життєдіяльності та творчості філософа.

        На виставці було представлено раритетні видання з  його життя і твори включно з  сучасними книгами. Організовуючи виставки, ставили перед собою завдання – вписати Григорія Савича в географію України, зробити його ім'я близьким для пересічних користувачів. 

         З одного боку - вписати ці дороги в реальну історію його подорожей, зробити його ім'я близьким для нас. Також важливо розкрити біографії людей, з якими контактував філософ. Таким чином, ми зможемо дізнатися, який вплив створив Сковорода на українців…

        Григорій Савич Сковорода – найвидатніша постать у культурному й літературному житті України XVIII ст., великий народний мислитель, просвітитель і письменник світового рівня.

v_n_pt_01.jpg

Г. Сковорода був всебічно обдарованою людиною – філософом-мислителем, письменником, педагогом, музикантом, знавцем античності й середньовіччя, володів кількома мовами – латинською, старогрецькою, староєврейською, польською, німецькою, російською.

         Мандруючи Україною, Росією та країнами Європи, він цікавився життям, звичаями, мистецтвом, віруваннями інших народів, відображав у своїх творах враження від побаченого і почутого.

Велика роль Г. Сковороди у становленні нової української літератури, він був її ідейним попередником.

         Проповідь гармонії природи і світу, боротьба з бездуховністю людини і відстоювання її внутрішньої свободи, соціальний оптимізм, одержимість у ставленні до науки і праці, культ людської дружби – всі ці сторони вчення Сковороди актуальні і нині.

v_n_pt_02.jpg

v_n_pt_03.jpg