Повідомлення про помилку

Notice: Undefined offset: 1 in counter_get_browser() (line 70 of /home/.sites/38/site94/web/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

Допомога від Університету Лестера

Між керівництвом наукової бібліотеки Кременчуцького національного університету та представниками Університету Лестера (Великобританія) досягнута домовленість про співпрацю за проектом «Клас англійської мови». Британці нададуть англомовну літературу та методичні посібники для забезпечення роботи класу англійської мови при бібліотеці. Проект реалізується в межах угоди про співробітництво, укладеної між КрНУ та Лестерським університетом восени 2022 року.

Про досягнуті домовленості повідомила директор наукової бібліотеки Кременчуцького національного університету Олена Швець. Вона зазначила, що переговори тривали протягом місяця, відбулося кілька партнерських зустрічей в онлайн форматі. Британці дуже уважно поставились до пропозицій бібліотекарів КрНУ та з ентузіазмом підтримали ідею створення при бібліотеці класу англійської мови:

– Вони передадуть нам англомовну літературу – як традиційну, на паперових носіях, так і в електронному форматі. Це мають бути довідники, методичні матеріали, відкриті онлайн курси з вивчення англійської мови. Усе це буде використане для класу англійської мови. Бібліотека нашого університету має стати амбасадором та основним розповсюджувачем англійської мови у регіоні, з цією метою ми плануємо відкрити на базі бібліотеки кабінет англійської мови. На першому етапі він працюватиме для наших студентів та викладачів, які мають бажання поліпшити свої знання мови, а надалі дуже хотілося б, щоб він став загальнодоступним для кожного кременчужанина, який виявить бажання вивчати англійську мову. Зараз ми готуємо для британців перелік англомовної літератури, яку вже маємо, а вони нададуть те, чого нам не вистачає, – розповідає Олена Швець.

08.02.2023_02.png

Директор бібліотеки зауважила, що класом англійської мови плани співробітництва з британським університетом не вичерпуються, на черзі ще кілька ідей та проектів:

– Бібліотека Лестерського університету має одну з найбільших краєзнавчих колекцій у країні. Основна колекція містить близько 37 000 предметів, що охоплюють усі основні графства Англії. Крім того, там є кілька рідкісних книгозбірень та архівів. За допомогою спеціалістів із Лестерського університету, бібліотека КрНУ могла би створити свій репозиторій щодо рідкісних, старовинних, цінних видань; видань з краєзнавства та історії університету у тому числі, – каже Олена Швець.

І зазначає, що є також ідеї спільного проекту створення етнографічного кабінету в університеті та організації 3-D екскурсій фондами бібліотек КрНУ і Лестерського університету, а ще проведення віртуальних виставок та квестів.